Divadlo- Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem

2. 11.2023 8:00

DIVADLO EVY HRUŠKOVÉ, JANA PŘEUČILA A ZDEŇKA ROHLÍČKA

Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem zpracoval dramaturg České televize Jiří Chalupa. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky Zdeňka Bartáka, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek Jaroslava Doležala, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu, dále se děti seznámí i s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem. Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili i poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní "Pověsti české", jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové.

Ve čtvrtek 2. 11. 2023 jdeme do Městského společenského domu V Kolíně

na loutkové představení

POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM

Sraz v MŠ: do 8,00 hodin (přijďte včas, děti budou před odchodem svačit)