Vítejte v novém školním roce 2021-2022 - pro nové školáčky

Nový školní rok začíná ve středu 1.9.2021 . Již se velmi těšíme na plné třídy dětí, na nové zážitky a společné chvíle. Po prázdninové pauze dále naleznete několik poznámek pro začátek školního roku pro nově nastupující děti

Pro nové školáčky: smiley

Přihláška ke stravování :  Přihláška ke stravování

Přihlášku ke stravování se založeným souhlasem k inkasu předložte hospodářce školy paní Martině Hnidové do 27.8.2021. Vyplněnou přihlášku můžete zaslat emailem na adresu hnidova@ms-bezrucova.cz, případné dotazy směřujte na telefon číslo728769533.

Po předložení přihlášky ke stravování Vám bude vygenerován přístup do aplikace Strava.cz, , prostřednictvím které budete přihlašovat a odhlašovat stravu ( vždy do 7,00 příslušného dne).

V případě, že některý z rodičů nemá chytrý mobilní telefon, lze s paní hospodářkou individuálně domluvit přihlašování stravy prostřednitvím uvedeného emailu nebo telefonního čísla ( včetně SMS zprávy).

Zařazení dětí do tříd:

Zařazení dětí do jednotlivých tříd bude zveřejněno od 26.8.2021 na informační nástěnce v mateřské škole . Zkontrolujte si, prosím, zařazení Vašeho dítěte do třídy, v pozdější době nebude možné  akceptovat  Vaše případné připomínky.

Co potřebuji do mateřské školy?

 • přezůvky - bačkory, pantofle jsou nevhodné
 • pohodlné oblečení do třídy -tepláky, triko, legíny,
 • oblečení na vycházky a hry na zahradě -teplákovou soupravu, tenisky - botasky, bund, pláštěnku - venku si děti hrají
 • náhradní oblečení do skříňky - spodní prádlo, legíny, punčocháče, triko
 • malé ramínko  do skříňky a kapsář
 • pyžamo
 • kapesníky ( papírové)
 • zubní kartáček, kelímek a pastu na zuby

Všechny věci dětem podepište - doporučení: např.  nažehlovací vizitky

Jak to u nás chodí ?

Provoz mateřské školy je od 6,30 do 17,00.

Pro bezproblémovou adaptaci dětí na prostředí mateřské školy doporučujeme postupný nástup dětí a jejich citlivé zařazování do kolektivu.

Adaptace dětí na prostředí mateřské školy

 • první kroky v mateřské škole jsou pro Vaše dítě velkou a zásadní změnou v jeho dosavadním životěpro snazší vstup do kolektivu doporučujeme postupné navykání dětí na prostředí školy a při citlivém přístupu běžná adaptace trvá přibližně týden. Je v pořádku, že některé děti mohou plakat, odchází bez rodičů do prvního společenského prostředí, ale brzy pochopí, co mateřské škola nabízí za aktivity, kamarády a přizpůsobí se novým podmínkám.
 • První den:

doporučujeme pouze krátký pobyt v délce jedné hodiny. Do mateřské školy přijďte, pokud možno, mezi 7,30 – 8,30. V šatně Vás přivítá pedagog a představí se Vám i  Vašemu dítěti, seznámí Vás se značkou a skříňkou. Po té přezujte Vašeho syna nebo dceru a s krátkým rozloučením předejte paní učitelce.Do třídy, prosím, nevstupujte, nejenom z přísných hygienických opatření, ale i proto, že dochází ke zhoršenému průběhu adaptace dítěte. Dítě nemá možnost reagovat na děti a pedagoga.Vaše dítě si zmapuje prostředí a zároveň získá Vaši důvěru, že se vrátíte.Dítě odchází většinou zaujaté, motivované a není stresováno obavami. S dětmi si povídejte, vyzvídejte a motivujte, těšte se společně na další den.

 • Druhý den:

doporučujeme pobyt prodloužit do 10,00, po té  ostatní děti odchází ven. Pro Vaše dítě je velmi stresující strojení se v šatně a i pobyt venku vyžaduje určitý stupeň adaptace

 • Třetí den:

Vaše dítě je postupně schopno bez stresu a obav pobýt s dětmi venku, odchází před obědem

 • A dále:

Adaptaci Vašeho dítěte denně konzultujte s třídními pedagogy a přizpůsobte délku pobytu schopnostem a potřebám Vašeho dítěte. Po týdnu bývá schopno pobýt celý den v mateřské škole.

 

Přidáno 12. 8. 2021, autor: Alena Volfová

Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v6.0)